Субота
26.05.2018
07:03
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Запрудянське НВО "ЗОШ І-ІІІст. - дитячий садок"
Головна Реєстрація Вхід
Каталог файлів »
Меню сайту

Категорії розділу
Історія школи [2]
Історія села Запруддя [4]
Голодомор [1]
ІІ Світова війна [2]
Медалісти школи [1]
Видатні земляки [1]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Історія школи » Історія села Запруддя

Зі спогадів
21.12.2016, 19:32
Із спогадів Шаравари Тамари Іванівни,
 Заслуженої вчительки України
 
          11 клас Запрудянської середньої школи я закінчила із срібною медаллю в 1965 р. Тоді ж розпочала  трудову діяльність в рідній школі старшою піонервожатою. Через рік вступила до Чернівецького державного університету на біологічний факультет, де отримала спеціальність учителя біології і хімії.  У 1969 році повернулася в свою школу. Вчителем біології почала працювати з 1970 року, а з 1980 року – вчителем біології і хімії.
         Професія вчителя мене вабила давно, а фах біолога пов'язаний з моєю вчителькою Гибало Тетяною Агеївною. Вона давала мені читати цікаві книги, доручала проводити досліди на шкільних ділянках. Я у неї взагалі була на особливому рахунку. 
             Перші роки трудової діяльності романтичні. Хотілось дуже багато встигнути. Учні були вдячні, кмітливі і роботящі. Завжди підтримували вчителя.  Працювала в школі цілими днями і вечорами. 
             Саме тоді в нас побудували нове приміщення школи, і роботи було доволі: оформлення кабінетів, впорядкування шкільного двору, посадка дерев, декоративних кущів, організація квітників, закладка парників, вирощування розсади.  Дуже хотілось, щоб у всьому був лад, тому я не рахувалась із своїм робочим часом.
               Традиційними в школі стали свята квітів, урожаю. Свята врожаю проходили у формі вогнику "Зустріч поколінь". Це були ті часи, коли в школу з великим бажанням приходили керівники  і рядові працівники різних сфер села.  Коли зараз переглядаю фотографії тих часів, бачу, яким важливим інформаційним, культурним  і виховним центром була школа для села.
            У 1977 році за працю по навчанню і вихованню учнівської молоді була нагорджена Грамотою Міністерства освіти СРСР, у 1980 році - значком "Відмінник народної освіти УРСР", у 1981 році - присвоєне почесне звання "Заслужений учитель УРСР".  У ті часи наша Запрудянська школа була опорною в районі по дослідних ділянках, квітниках, біологічному кабінету.
              Стосовно дослідних ділянок хочеться згадати і таке: у 1984 - 1990 роках за завданням Центрального Ботанічного саду Академії наук України на наших дослідних ділянках проводилось сортовипробування 12 видів різних кормових рослин.  Тоді в мене відпустка була тільки теоретично, доводилось працювати постійно з ранньої весни до пізньої осені.  Вели з учнями щоденники спостережень, збирали і обмолочували вручну рослини, щоб зібрати якомога більше насіння.  А за цим насінням приїжджали спеціалісти з різних районів області, настільки воно було затребуване.
                 Більше 20 років очолювала районне методичне об'єднання вчителів біології. Завершила свою трудову діяльність 2005 року.
Категорія: Історія села Запруддя | Додав: Валя
Переглядів: 34 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites