Субота
26.05.2018
07:05
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Запрудянське НВО "ЗОШ І-ІІІст. - дитячий садок"
Головна Реєстрація Вхід
Каталог файлів »
Меню сайту

Категорії розділу
Нормативна база [6]
Підручники [1]
Виховні заходи [12]
Замовлення підручників [3]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Шкільна бібліотека » Виховні заходи

Година спілкування до Дня Соборності України
18.01.2017, 19:18

Мета: поглибити знання учнів з історії державотворення України; формувати національну свідомість школярів; виховувати любов до Батьківщини, повагу до її символів.

 Обладнання: карта України,  українські державні символи, калина, колоски жита, презентація.

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент. (1 хв.)  

Хвилинка психологічного налаштування на роботу.

Бібліотекар

    Діти,  поверніться один до одного, посміхніться, уявно візьміть свої посмішки в долоні і обережно обміняйтесь ними. Отож, з посмішками, гарним настроєм ми розпочинаємо сьогоднішнє заняття. Сподіваюсь, що гарні посмішки на ваших обличчях будуть супроводжувати вас до кінця нашого  спілкування.

 

ІІ. Підготовка до визначення теми заняття. (5 хв.)

    Сьогоднішню годину спілкування хочеться розпочати чудовою піснею. Ось послухайте її. (Звучить пісня «Моя Україна»)

 • Діти, чи сподобалась вам пісня? (Так, сподобалась)
 • Про що йшлося у ній? ( Про нашу Батьківщину, яка «до омріяних зірок йшла крізь терна…»)
 • Як ви гадаєте, чому сьогоднішнє заняття ми розпочали такою чудовою піснею? (Тому що будемо говорити про нашу соборну незалежну Україну, її історію)

 

ІІІ. Повідомлення теми, мети заняття. Мотивація навчальної діяльності. (4 хв.)

Бібліотекар

     Сьогодні ми будемо вести розмову про нашу неньку Україну, і тема заняття звучатиме так «Тебе не можна не любити…». Сподіваюсь, що ви відчуєте свою належність до рідної землі, народу, мови, історії та будете горді за свою Батьківщину.

 •  Як ви гадаєте, що будемо робити, щоб розкрити тему нашого заняття? ( Говорити про державні та народні символи, історію становлення нашої держави, відповідати на запитання вікторини, читати напам’ять вірші , працювати в парах)
 • Діти, а чому знову і знову ми повертаємося до історії та сьогодення нашої країни? (Щоб краще знати її історію та сьогодення,  її слабкі та сильні сторони, щоб бути активними будівниками суверенної української держави)
 • Чого очікуєте від сьогоднішнього заняття? (Нової інформації, гарних вражень, позитивних емоцій)

ІV. Робота за темою заняття. (30 хв.)

 

1. Бібліотекар

 (Під час розповіді бібліотекаря демонструються слайди)

      Україна – це земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки. Це наша мати – Батьківщина. В кожного одна Вітчизна і кожен має любити її.

 • Діти, а що для вас є Україна? (Це наша земля,  рідний край, родина, дорога до школи, наша вулиця, місто, зелені ліси і долини, степи і гори, все, що рідне і близьке нам)

     Україна! Скільки глибини у цьому слові… Це золото безмежних полів, бездонна синь зачарованих небес.

     Складною і бурхливою була доля України. Топталися по ній орди чужинців, ворожі пазурі роздирали її тіло. Але Україна вистояла і сьогодні є єдиною, соборною і незалежною.

    Щороку 22 січня український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. (Слайд №1)

 • А що означає слово соборна? Гадаю, що на уроках історії ви про це говорили. (Об’єднана, згуртована, нероздільна) (Слайд №2)

     Соборність включає у себе єдність і згуртованість. Це поняття з’явилось у нашому науковому і політичному лексиконі порівняно недавно. Воно не є явищем суто українським. Слово соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, духовну консолідацію всього населення країни, єдність усіх її громадян, незалежно від їхньої національності.  

    Ідея всеукраїнської єдності формувалися ще з часів Київської Русі , Галицько-Волинської держави, визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького, Гетьманщини.

     Реалізувалась ця мрія внаслідок революційних виступів українців у 1917-1920 роках, під час яких з великою силою розкрилися волелюбство й національний дух українського народу, утворилися дві демократичні держави - Українська Народна Республіка(УНР) та Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). На жаль, дві роз’єднані держави не могли існувати як єдиний політичний, економічний організм, цьому заважали певні причини. Не зважаючи на перешкоди, народ України не полишав прагнення до об’єднання всіх українських земель. (Слайди №№3-8)

     1 грудня 1918 року представники державного Секретаріату ЗУНР-Левицький, Цегеловський, члени директорії - Винниченко, Петлюра, Андріївський, Швець підписали у Фастові Передвступний договір про майбутнє об’єднання двох республік. Цей договір, який став першим і основним актом соборності, викликав схвалення українського народу. (Слайд №9)

     3 січня 1919 року на першому засіданні Української Народної ради було одностайно прийнято Ухвалу про злуку ЗУНР і УНР. Часописи підкреслювали, що тим самим зроблено перший крок на шляху до соборності українських земель.

     Директорія і Рада Народних Міністрів призначила святкування об’єднання ЗУНР і УНР на 22 січня. Мабуть, ця дата не була випадковою, адже вказаний день збігався з річницею історичного IV Універсалу Центральної Ради, який  проголосив УНР самостійною, незалежною державою, отже мав стати днем подвійного всенародного свята – Незалежності і Соборності.

     22 січня 1919 року на Софіївській площі, біля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому, у присутності десятків тисяч киян лідери УНР і повноважна делегація ЗУНР заявили про свій непохитний намір збудувати єдину українську державу.

     З раннього ранку місто набуло святкового вигляду. На будинках державних установ майоріли жовто – сині прапори. Софіївський майдан прикрашала тріумфальна арка зі старовинними гербами України і Галичини. (Слайди №№10-12)

    В Акті злуки проголошувалося про об’єднання українських земель в єдину «…нероздільну, самостійну Державу Українську на благо і щастя всього її трудового народу».

                                             

2.Бесіда.

 • Звідки бере витоки ідея соборності України? ( Ідея всеукраїнської єдності бере початок з Київської Русі, Галицько-Волинської, визвольної війни під проводом Б.Хмельницького, Гетьманщини)
 • Чому проблема соборності була для українців актуальна завжди?( Тому що український народ віками був позбавлений своєї власної державності, розірваний на частини між сусідніми країнами)
 • Що саме проголошує Акт злуки? ( Акт злуки проголошує, що об’єднуються століттями відірвані одна від одної частини України й український народ має змогу будувати соборну самостійну державу)
 • Чи знаєте ви твори, в яких відображено ідею соборності?

      ( «На схилі віку» Левка Лукасевича, «Легенда Соборної України. Мрія»

      І. Мельника, «Україна: соборність і регіоналізм» А. Залигіна,                                          «Мойсей» І. Франка)

 

3.Літературно-історична вікторина.

Слово бібліотекаря. А зараз хочу запропонувати вам літературно-історичну вікторину, яка покаже найкращого знавця літератури та історії України. За кожну правильну відповідь ви отримаєте 1 бал. Переможцем буде той, хто набере найбільшу кількість балів.

 1. Коли  вперше з’явилася назва Україна? ( Наприкінці ХІІ ст. в Іпатіївському літописі)
 2. Чи є тотожними поняття «Україна» і «Русь» (Так, Русь - давня назва України)
 3. У якому столітті, і з виходом якого твору українську народну мову було піднесено до рівня літературної? (Наприкінці ХVІІІ ст. з виходом першого видання «Енеїди» І. Котляревського)
 4. Кого вважають найвидатнішою жінкою Київської Русі? (Княгиню Ольгу)
 5.  Яка скульптура, знайдена на території України, вважається найдавнішою? (Кам’яна баба)
 6. Який твір Шевченка має найбільше перекладів? («Заповіт», який перекладено  147 мовами світу)
 7. Де знаходиться найдавніший міст України? (У м. Феодосії, збудований в ХІІІ ст.)
 8. Назвіть найвидатнішу архітектурну споруду Київської Русі, що збереглася до нашого часу? (Софіївський Собор у Києві)
 9. З якими подіями пов’язана дата 29 січня 1918 року? (Трагедія під Крутами. У нерівному бою полягло більше 300 молодих людей)

10) Хто був першим президентом України? (М.Грушевський)

 11) Що означають жовтий і синій кольори на прапорі України? (Золоте колосся та мирне небо над головою)

 12) Назвіть найвідоміші народні символи України (Сорочка-вишиванка, верба, калина, чорнобривці, мак, волошки, вишитий рушник)

 

4.Поетична хвилинка.

Декілька учнів по черзі читають вірші про Україну.


НАШ РІДНИЙ КРАЙ
Щоб довелося мандрувати – 
Піти по рідній всій землі:
У кожне місто завітати,
У кожнім побувать селі, -

То навіть би за сотню років
Цього б не встигли ми зробить:
Простори в нас такі широкі,
А міст і сіл – що не злічить!
М. Познанська


НАША СЛАВНА УКРАЇНА
Наша славна Україна, 
Наше щастя і наш рай, 
Чи на світі є країна 
Ще миліша за наш край?

І в щасливі й злі години 
Ми для неї живемо. 
На Вкраїні й для Вкраїни 
Будем жити й помремо.
В. Самійленко

 

ЦЕ МОЯ УКРАЇНА
Зацвітає калина,
Зеленіє ліщина,
Степом котиться диво-луна,
Це моя Україна,
Це моя Батьківщина,
Що, як тато і мама, одна.
А. Камінчук

 

5. Робота в парах.

Завдання. Доповнити прислів’я й  пояснити їх зміст

 • Добре тому, хто… ( в своєму домі)
 • За рідний край… (життя віддай)
 • Всюди добре, а… ( вдома найкраще)
 • Кожному мила… (рідна сторона)
 • Батьківщина-мати - … (умій за неї постояти)
 • Людина без Вітчизни, як… (соловей без пісні)
 • Без верби й калини… (нема України)

 

6. Перегляд відеоролика про Україну.

 

V.Рефлексія. Метод «Мікрофон». (5 хв.)

Бесіда.

- Про що йшлося на занятті? (Про соборну незалежну Україну)

- Що вас зацікавило найбільше?

- Які висновки зробили ви для себе?

- Чи справдились ваші очікування?

 

Заключне слово бібліотекаря

   Україна – наш спільний дім. Тож маємо всі дбати, щоб були в ній добробут і лад, мир і злагода.

    Україна з надією дивиться в завтрашній день, чекає на вас, майбутніх господарів життя. Ви потрібні їй мудрі, умілі, дбайливі та людяні. Тому пам’ятайте про головне – вибудовуйте храм своєї душі, формуйте себе як Людину.

Категорія: Виховні заходи | Додав: Валя
Переглядів: 290 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites